Erbakan, Erdoğan'dan tefsir istedi!

  • Ana Sayfa
  • Erbakan, Erdoğan'dan tefsir istedi!
Erbakan, Erdoğan'dan tefsir istedi!
Erdoğan'ın yeniden alevlendirdiği başkanlık sisteminin fikir babası Erbakan çıktı.Abone ol

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, "başkanlık sistemi" ile ilgili tartışmalara ilişkin olarak, "Siyasi hayatımıza başladığımız ilk günden beri, başkanlık sistemini gündeme getiren kişiyim" dedi.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kuruluşunun 40. yıl dönümü kut kentucky seo lamalarına katılmak üzere Almanya'ya giden Erbakan, yurda dönüşünde Esenboğa Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erbakan, Avrupa'da milli görüş teşkilatına büyük bir sempatinin, büyük bir hoşgörünün var olduğunu, bunu da yakından gözlemlediğini söyledi.

Milli görüş teşkilatının Türkiye'de ve Avrupa'da her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Erbakan, Almanya'da yapılan kutlamalarla bunun bir kez daha ortaya çıktığını belirtti.

Bir gazetecinin, "Son günlerde tartışma konusu olan başkanlık sistemine" ilişkin sorusu üzerine Erbakan, "Siyasi hayatımıza başladığımız ilk günden beri, başkanlık sistemini gündeme getiren kişiyim. Şu anki hükümetin gündeme getirmiş olduğu sistem tartışmalarının da tefsirine bakmak lazım" diye konuştu.

Erbakan, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kuruluşunun 40. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmış, İzlanda'da patlayan yanardağdan yayılan volkanik kül bulutu nedeniyle Almanya'dan dönememişti.

Necmettin Erbakan, şartların normale dönmesiyle İstanbul aktarmalı Ankara'ya geldiKategori : POLİTİKA