Çetin Doğan GATA'dan atıldı mı?

  • Ana Sayfa
  • Çetin Doğan GATA'dan atıldı mı?
Çetin Doğan GATA'dan atıldı mı?
Doğan'ın GATA'dan ayrıldığı yönündeki iddialara akşam saatlerinde açıklama geldi. İşte detaylar;Abone ol

Hakim Oktay Kuban tarafından tahliye edildikten sonra GATA'ya giden ve ameliyat olmak isteyen Çetin Doğan'ın, doktarlar tarafından ameliyat edilmeyip gönderildiği yönündeki iddialara avukatı Celal Ülgen'den yalanlama geldi. Ülgen, müvekkilinin halen GATA'da olduğunu ve taburce edilmesi halinde mahkeme kararı gereğince tutuklanacağını söyledi.< oklahoma seo br>
Balyoz darbe planı iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tahliye edildikten sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak, GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın sağlık gerekçesiyle tahliyesi istendi. Daha önce ısrarla sağlık gerekçesiyle tahliyeye karşı çıktığı belirtilen Doğan'ın yakalama kararı çıkması üzerine bu ısrarından vazgeçtiği belirtildi. Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, "Yeniden tutuklama kararı verildiği için bu kez sağlık nedenleriyle tahliye istiyoruz." dedi.

AVUKATINDAN YALANLAMA

Balyoz darbe planı iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tahliye edildikten sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak tahliye edilmesinin ardından GATA'ya yatan eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'ın avukatları bu kez sağlık gerekçesiyle tahliye talebinde bulundu. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Doğan'ın avukatları tahliye dilekçesiyle birlikte 8 sayfalık sağlık raporunu da mahkemeye sundu. Dilekçede, Doğan'ın ciddi ve acil müdahale gerektiren rahatsızlıklarını gösteren sağlık raporu ve AİHM'nin yerleşmiş içtihatları çerçevesinde tutukluluk kararının kaldırılması talep edildi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verilen dilekçede talebin reddedilmesi durumunda itirazın mahkeme heyetince değerlendirilmesi istendi.

AYRINTILI RAPORLAR MAHKEMEYE SUNULDUKategori : GÜNCEL