İrtica iddianamesine Çiçek'ten itiraz

  • Ana Sayfa
  • İrtica iddianamesine Çiçek'ten itiraz
İrtica iddianamesine Çiçek'ten itiraz
Dursun Çiçek'in avukatları, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" kapsamında hazırlanan iddianameye itiraz etti.Abone ol

"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" soruşturması kapsamında hazırlanan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamede sanık olarak yer alan Dursun Çiçek'in avukatları, "Çiçek'in tanımadığı 6 kişiyle aynı iddianamede yer almasına" ve "iddianamenin Ergenekon ana davasıyla birleştirilmesi" talebine itiraz etti.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen Çiçek'in avukatları, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müvekkilleri yönünden bazı talepleri içeren bir dilekçe sundu.

Başvuruyla ilgili bilgi veren Dursun Çiçek'in avukatı İrem Çiçek, aynı zamanda babası da olan müvekkili D oregon seo ursun Çiçek ve Bedrettin Dalan'ın şüpheliler arasında bulunduğu "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" soruşturmasına yönelik hazırlanan iddianamenin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne, "Ergenekon" ana davasıyla birleştirilmesi talebiyle sunulduğunu bugün öğrenerek teyit ettiğini belirtti.

İddianamenin "Ergenekon" davasıyla birleştirilmesini gerektirecek hiçbir kimseyi tanımadıklarını savunan Çiçek, "Biz hiçbir şekilde bize isimleri sorulmamış kişilerle, örneğin Bedrettin Dalan ile aynı örgütteymişiz gibi bu yönde iddianame hazırlanmasına ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yürütülen Ergenekon davasıyla birleştirilmesi talebine tabii ki itirazlarımızı sunduk" dedi.

Hazırlanan iddianamenin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunulduğunu bugün teyit ettiklerini ve oturup beklemek yerine itirazlarını aynı mahkemeye taraf olarak sunduklarını anlatan Çiçek, "Müvekkilim Dursun Çiçek ile ilgili olumlu gelişmeler olduğu kanaatindeyim. Bunu da mahkemeye sunduğumuz dilekçede belirttik" diye konuştu.

Dilekçenin içeriğiyle ilgili çok fazla bilgi vermek istemediklerini de aktaran avukat İrem Çiçek, "İddianamede yer alan söz konusu isimlerle müvekkilimin hiçbir şekilde bir telefon görüşmesi, bir yerde oturmuşluğu olmamıştır. Hatta müvekkilim, Bedrettin Dalan'ı rüyasında bile görmemiştir. Bu hukuksuzluğa itiraz etmek onun çok doğal hakkıdır" ifadesini kullandı.

İrem Çiçek, bir soru üzerine, "Sunduğumuz bu dilekçe tamamıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi sayın hakimlerinin takdirindedir" diye konuştu.

"Ergenekon" soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarınca, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, Albay Dursun Çiçek ve avukat Serdar Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 7 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı tarafından onaylanmasının ardından Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti.

İddianame, savcılar tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda görülen "Ergenekon" davasıyla birleştirilmesi talebiyle hazırlanmıştı.Kategori : GÜNCEL