"Bal"lı Bora okuluna da kazandırdı

  • Ana Sayfa
  • "Bal"lı Bora okuluna da kazandırdı
"Bal"lı Bora okuluna da kazandırdı
Berlin Film Festivalinde Türkiye'ye Altın Ayı ödülü getiren Bal filminin minik oyuncusu okulunu da unutmadı.Abone ol

60. Berlin Film Festivali'nde ''Altın Ayı'' ödülü alan ''Bal'' filminin küçük oyuncusu Bora Altaş'ın Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki okuluna, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali tarafından 12 adet bilgisayar hediye edildi.

''Bal'' filminin küçük oyuncusu Bora michigan seo Altaş'ı eğitim gördüğü Çamlıhemşin Atatürk İlköğretim Okulunda ziyaret eden ve öğretmenlerin kullanımı için bilgisayar gönderme sözü veren Kızılay Genel Başkanı Küçükali, ilköğretim okuluna 12 adet dizüstü bilgisayar gönderildi.

Kızılay Çamlıhemşin Şube Başkanı Levent Altay, Küçükali'nin gönderdiği bilgisayarları, Çamlıhemşin Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Duman'a teslim edildi.

Altay, Küçükali'nin söz verdiği bilgisayarları en kısa sürede temin ederek, ilçeye gönderdiğini belirterek, ''Böylece ilçe eğimine katkımız oldu. Bundan dolayı çok mutluyuz'' dedi.

Okul Müdürü Duman da okullarına bilgisayar hediye eden Küçükali'ye teşekkür etti.

Küçük oyunca Bora ise kendisini kırmayan Tekin Küçükali'ye teşekkür ederek, öğretmenlerinin artık daha rahat ders anlatacakları için mutlu olduğunu söyledi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, bir süre önce Bora Altaş'ı eğitim gördüğü Çamlıhemşin Atatürk İlköğretim Okulunda ziyaret etmiş ve küçük oyuncuya eğitim hayatı boyunca burs vereceklerini açıklamıştı. Küçükali, okuluna 12 adet bilgisayar isteyen Bora'nın bu isteğini de kırmayarak, bilgisayarları gönderme sözü vermişti.Kategori : GÜNCEL