Fenerbahçe saat değişikliği istedi

  • Ana Sayfa
  • Fenerbahçe saat değişikliği istedi
Fenerbahçe saat değişikliği istedi
Fenerbahçe, Süper Lig'de kalan son maçların aynı saatte başlatılması için federasyona başvurdu.Abone ol

Fenerbahçe Kulübü, Turkcell Süper Lig'de kalan haftalarda maçların aynı saatte başlatılması için Futbol Federasyonu'na (TFF) başvurdu.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, TFF'nin açıkladığı programa göre, hafta sonundaki 31. hafta maçlarının farklı saatlerde oynanacağı hatırlatılarak, bunun şampiyonluk yarışında ve düşme hattı sağlık seo nda mücadele eden takımları olumsuz etkileyeceği ve spekülasyonlara neden olacağı ifade edildi.

Bu nedenle kalan haftalarda maçların aynı saatte başlatılması istenen açıklamada, Başkan Aziz Yıldırım'ın federasyona gönderdiği başvuru yazısı da yer aldı.

Aziz Yıldırım'ın başvuru mektubunda, öngörülen programa göre 25 Nisan Pazar günkü Kasımpaşa-Fenerbahçe maçının saat 15.00'te, Galatasaray-Bursaspor maçının ise saat 19.00'da başlayacağı hatırlatılarak, şöyle denildi:

''Gelinen aşamada, şampiyonluk yarışında olan takımların müsabakalarının başlama saatinin bu şekilde farklı farklı saatler olarak öngörülmüş olması, şampiyonluk yarışını doğrudan etkileyecek ve beraberinde de her türlü spekülasyona sebep olabilecek bir durumdur. Nitekim, hafta sonu yapılan spor programlarında bu konu ciddi bir biçimde ele alınmış ve üzerinde de spekülasyonlar yapılmıştır. Bu olumsuz etkiyi önlemek ve ortadan kaldırmak amacıyla, TFF tarafından yıllardan beri yapılan uygulamayla, şampiyonluk mücadelesi içinde olan takımların ve keza düşme hattında mücadele eden takımların maçları aynı saatte başlatılmaktadır. TFF'nin 2009-2010 futbol sezonunda bu yerleşik uygulamasını değiştirmesini gerektirecek farklı bir durum da yoktur. Bu itibarla, önceki yıllarda yapılan ve son derece faydalı olduğu herkes tarafından kabul edilen uygulamanın, 31. hafta maçlarından itibaren başlatılmasını rica ederiz.''Kategori : GÜNCEL