Fenerin piyasa değeri arttıkça artıyor

  • Ana Sayfa
  • Fenerin piyasa değeri arttıkça artıyor
Fenerin piyasa değeri arttıkça artıyor
Geçen hafta sonu oynanan derbide Alex’in golüyle şampiyonluk ve şampiyonlar ligine katılım şansı artan Fenerbahçe hisseleri dün de yüzde 9.57 prim yaptı...Abone ol

Borsadaki Fener rüzgârı devam ediyor. Haftaya Beşiktaş galibiyetinin verdiği moralle çift tavan yaparak başlayan hisselerde yaşanan hızlı yükseliş dünde devam etti.

Borsadaki Fener hisseleri günü 63 TL seviyesinden tamamlayarak düne göre yüzde 9.57’lik yükseliş kaydetti.

Hafta sonu yaşanan galibiyet il vajinismusta hipnoz tedavisi e birlikte şampiyonlar ligi kontenjanı olan
ilk iki için yerini sağlamlaştıran Fenerbahçe’de hareketin devam etmesinde özellikle şampiyonlar ligine giden takımların elde ettiği gelirlerin artması etkili oluyor. Fenerbahçe dünkü fiyatıyla piyasa değerini 1.06 milyar dolara yükselterek milyar dolarlık şirketler arasına girdi.

Bu hafta önemli

Hafta sonu oynanacak Bursaspor-Galatasaray ve Kasımpaşa-Fenerbahçe maçlarının sonuçlarına göre hissedeki hareketliliğin yön bulması bekleniyor. Uzmanlar, “Eğer Galatasaray Bursasporu, Fenerbahçe de Kasımpaşa’yı yenerse hissedeki hareketin devamı mümkün olabilir” dedi.

Önceki gün yüzde 4.93 düşen Beşiktaş hisselerinin fiyatı ise dünde yüzde 0.94’lük kayıpla 4.20 TL’ye geriledi. Dün Trabzonspor hisseleri de günü yüzde 2.17’lik düşüşle kapattı. Galatasaray hisseleri ise dün borsada yüzde 1.84’lük kayıpla 160 liradan kapandı.


Fenerbahçe hisselerindeki soluksuz yükseliş şirketin piyasa değerine de yansıdı. Maç öncesinde 16 Nisan’da borsada 1.2 milyar TL’den işlem gören şirketin hisseleri üç günde 1.6 milyar TL’ye yekseldi.

Fenerbahçe’nin geçen haftasonu Beşiktaş’ı Alex’in attığı golle yenmesiyle hem lig şampiyonluğunda iddialı bir konuma geldiğini hem de şampiyonlar ligine katılım için şansını artırdığını belirten uzmanlar, “Fenerbahçe şu anda ligde 64 puanda. Lider Bursaspor ise 65 puanda. Bursaspor’un Galatasaray’la yapacağı maç çok önemli” dedi.Kategori : GÜNCEL