Siirt Adliyesi yeni binasında

Siirt Adliyesi yeni binasında
Siirt Adliyesi, kentin geleneksel yapı tarzı olan cas mimarisinden esinlenerek yapılan yeni adliye sarayın taşındı.Abone ol

Siirt Adliyesi yeni binasına taşındı. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, kentin geleneksel yapı tarzı olan cas mimarisinden esinlenerek yapılan yeni adliye sarayını basın mensuplarına tanıttı.

Kurtalan yolu üzerinde yapılan adliye sarayında daha r ohio seo ahat ve daha verimli hizmet verdiklerini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, eski adliye binası ihtiyaca cevap vermediğinden 2004 yılında yeni adalet sarayı için arsa tahsis işlemi yapıldığını bildirdi. Karamık, "2008 tarihinde inşaatına başlanan sarayımızda teknolojinin tüm imkanları kullanılmış olup, daha ferah bir çalışma ortamı ile vatandaşlarımıza da daha rahat hizmet alma imkanı sağlanmıştır. Adliye sarayımızın arsa alanı, 9 bin 179 metrekare olup bodrum zemin ve 1, 2, 3'ncü katlardan oluşan toplam 9 bin 177 metrekare kullanım alanı mevcuttur.

Adliye sarayımız mimari olarak ana girişi ve her iki yan girişlerinde kemerli girişler (revaklar) yapılarak Siirt'in tarihi cas mimarisinden esinlenerek yapılmıştır. Sarayımızda Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemeler, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü, Baro Başkanlığı, konferans salonu, yemekhane, arşivler, PTT, banka ve diğer birimlerden oluşan 117 oda bulunmaktadır. Adliye Sarayı'nda merkezi ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır" dedi.

Basın mensuplarına adliye sarayını gezdiren Başsavcı Karamık adliye sarayının 6.5 milyon TL'ye mal olduğunu sözlerine ekledi.Kategori : GÜNCEL