1 Mayıs valinin ödünü patlattı!

  • Ana Sayfa
  • 1 Mayıs valinin ödünü patlattı!
1 Mayıs valinin ödünü patlattı!
1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamaya hazırlanan işçi ve memur sendikalarına İstanbul Valisi'nden olumsuz haber. Abone ol

İstanbul Valisi 1 Mayıs'ta Taksim'in kutlamalara açılmasını istemedi. Ancak bu açıklamayı yapan İstanbul Valisi Muammer Güler değil, Güler'in koltuğuna bir günlüğüne oturan minik Valiydi!..

Minik vali, Taksim'in göstericilere açılmasına karşı çıkınca Vali Güler, "Eyvah eyvah" dedi.

Minik Gözde, gazetecilerin 'Vali Güler izin verdi' sözünü duyunca, "O izin verdiyse olabilir" dedi.

İstanb greek seo ul Valisi Muammer Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını, 5. sınıf öğrencisi Gözde Akay'a devretti.

Vali Güler'in koltuğuna oturan minik Gözde, bütün çocukların bayramını kutladıktan sonra İstanbul'daki bazı sorunlara dikkat çekti.

Eğitimin öneminden söz eden minik vali, "Bilindiği gibi İstanbul'umuzda önceki yıllara oranla eğitimde yeni ve modern okulların yapılması ve dersliklerin artırılması ile birlikte eğitim alanlarında hayli rahatlama sağlanmıştır. Eğitim alanında İstanbul olarak daha büyük başarılara imza atmak için eğitimi olumsuz yönde etkileyen trafik sorunu okula gönderilemeyen çocuklarımızın okula kazandırılması ve aşırı göçün önlenmesi ile mümkün olacaktır. Ayrıca çocukların ders sonrası enerjilerini atabilmeleri için spor şarttır. Bununla birlikte çağın hastalığı obeziteye karşı en iyi silah spordur. Bu anlamda tüm okullarımızda spor salonu eksikliği giderilmelidir." şeklinde konuştu.

GÜLER "EYVAH EYVAH" DEDİ

Gazetecilerin 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili sorularını yanıtlayan minik vali, 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nın işçilere açılmasına karşı çıktı. Vali Güler bu sözü duyunca, "Eyvah eyvah" dedi. Minik Gözde, gazetecilerin 'Vali Güler izin verdi' sözünü duyunca, "O izin verdiyse olabilir" dedi.

Minik vali, telefonla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nü arayarak okullarına spor salonu yapılması için talimat verdi. Minik valinin bu isteği hem İl Milli Eğitim Müdürü'nden hem de Vali Güler'den onay aldı. Konuşmaların ardından öğrenciler Vali Güler'e çini tabak hediye etti.Kategori : GÜNCEL