Otopsi yapılacakken hayata döndü

  • Ana Sayfa
  • Otopsi yapılacakken hayata döndü
Otopsi yapılacakken hayata döndü
Mucize Doğubeyazıt'ta yaşandı. Öldü denilen çocuk pratisyen hekimin şüphelenmesiyle hayata tutundu...Abone ol

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde "öldü" denilen 2 yaşındaki çocuk, pratisyen hekimin 45 dakika süren müdahalesiyle yaşama döndü.

İlçeye 22 kilometre uzaklıktaki Subeşiği köyünde yaşayan 2 yaşındaki Samet Aydemir, önceki gün evlerinin yakınlarında bulunan derenin kenarında oynadığı sırada, dengesini kaybed greek hotel seo erek suya düştü.

Samet’in dereye düştüğünü gören baba Oktay Aydemir ve çevredeki vatandaşlar, bir süre sürüklenen çocuğu, sudan çıkararak Doğubayazıt Devlet Hastanesine götürdü.

Küçük Samet’in, hastanedeki müdahaleye rağmen yaşamsal fonksiyonlarını kaybettiğinin anlaşılması üzerine, doktorlar acı haberi aileye bildirdi.

OTOPSİ İÇİN HAZIRLIĞA BAŞLADILAR ANCAK...

Hastane polisinin, otopsi için Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi vermesinin ardından Dr. Nurettin Kurt, hemşireler Safiye Çelep ve Kader Eyyüpoğlu ile sağlık memuru Özgür Çiftçi, Samet’in bekletildiği müşahede odasında, otopsi için hazırlığa başladı.

Dr. Kurt’un, "Arkadaşlar bir kez daha kontrol edelim. İçimde çocuğun yaşadığına dair bir his var" demesinin ardından çocuğa kalp masajı ve suni teneffüs yapıldı. Kurt’un yaklaşık 45 dakika süren müdahalesinin ardından Samet Aydemir, yaşama döndü.

Doğubayazıt Devlet Hastanesinde 3 ay önce pratisyen hekim olarak göreve başladığını anlatan Dr. Kurt, gece nöbeti sırasında Subeşiği köyünden hastanelerine, "suda boğulma" vakası geldiğini belirtti.

45 DAKİKA KALP MASAJI YAPTI

Çocuğun hastaneye getirildiğinde yaşamsal solunum ve dolaşım belirtisinin mevcut olmadığını vurgulayan Kurt, şöyle konuştu:Kategori : GÜNCEL