Devlet arşivleri personel alacak

  • Ana Sayfa
  • Devlet arşivleri personel alacak
Devlet arşivleri personel alacak
Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 55 üniversite mezunu elaman alınacak. Abone ol

Başbakanlık Devlet Arşivler Genel Müdürlüğü'nün Cumhuriyet Arşivi ve Osmanlı Arşivi Daire Başkanlıklarında görevlendirmek üzere üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülteler dental implants in turkey inin;

Arap Dili ve Edebiyatı, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Fars Dili ve Edebiyatı, İlahiyat, Tarih, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe Öğretmenliği veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birisini bitiren adaylar arasından 55 elaman alınacağı belirtildi.
Başvuracak adayların 28–29 Haziran 2008 ve 27–28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP 2, KPSSP 3 veya KPSSP 4 puan türlerinden 70 ve üzerinde puan almaları gerekiyor.

Müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak toplam Sözleşmeli Arşiv Personeli sayısının 4 katı aday arasına giren adaylar arasında yeniden sınav yapılacak. 30 yaşını geçmemiş ve askerlikle ilişiği bulunmayan adaylar başvuru yapabilecek.
Başvurular 20 Mayıs tarihine kadar Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü'ne yapılabilecek.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI