Erdoğan'ı kızdıran kadın vekil

  • Ana Sayfa
  • Erdoğan'ı kızdıran kadın vekil
Erdoğan'ı kızdıran kadın vekil
TBMM'de Anayasa değişikliği 1.tur görüşmeleri devam ederken, AK Parti'de oylama krizi yaşandı. Abone ol

Genel Kurul’da Anayasa değişikliği teklifinin 9. maddesinin oylanması sırasında, AK Parti Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu’nun, oy kullanmadığı tespit edildi. Başta grup yönetimi olmak üzere milletvekilleri Şahinoğlu’nu aramaya başladılar. Bulamayınca anons yapıldı ancak Şahinoğlu’ndan ses çıkmayınca Meclis dışında olduğu anlaşıldı ve telefonla ulaşıldı.

Şa amazon ads hinoğlu, kendisini telefonla arayan AK Parti yöneticilerine mazereti olduğunu ve en erken 15 dakika içinde Meclis’e gelebeliceğini bildirdi. Şahinoğlu’nun gecikeceği haberi verilen Başbakan Erdoğan’ın sinirlendiği gözlendi. Oy verme işleminin oyalanması da işe yaramadı. Şahinoğlu ancak, 9. maddenin oylamasından sonra gelebildi.
Şahinoğlu’nun oğlunun kaza yaptığı için oylamaya vaktinde gelemediği öğrenildi.

ŞAHİNOĞLU KİMDİR?

Birnur Şahinoğlu, 14 Ocak 1952'de İzmir'de doğdu. Babasının adı Mustafa Kemal, annesinin adı Muzaffer'dir. Jeoloji Yüksek Mühendisi; Ege Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek Lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tamamladı.

DSİ Kayseri 12. Bölge Müdürlüğü Yeraltı Suları ve Jeoteknik Hizmetler Şube Müdürlüğünde işe başladı. Ankara'da DSİ Genel Müdürlüğü'nde, İzmir ve Samsun DSİ Bölge Müdürlüklerinde görev yaptı. Kurucusu olduğu dershanede halkla ilişkiler sorumlusu olarak çalıştı. Gazi Belediyesi Meclis Üyeliğinde bulundu. Halen Gazi Kültür Sanat Derneği Başkanlığı görevini yürütmekte olup, Hanımlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Beyaz İnci Hanımlar Kültür Derneği, Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV), İzmir Kız Lisesi Mezunlar Derneği, Aydınlar Ocağı, Huzurevi Yaşatma Derneği, Ekolojik Yaşamı Destekleme Grubu ve Jeoloji Mühendisleri Odası'nda aktif olarak görev aldı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Şahinoğlu, evli ve 2 çocuk annesidir.Kategori : POLİTİKA