Manisa'da yol genişletme çalışmaları

  • Ana Sayfa
  • Manisa'da yol genişletme çalışmaları
Manisa'da yol genişletme çalışmaları
Manisa'nın Alaşehir ile Kula ilçelerini bağlayan karayolunda genişletme çalışmaları başlıyor.Abone ol

AK Parti Kula İlçe Başkanı Halil Erdil ve Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Çataldere'nin girişimleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin desteği ile Karayolları Bölge Müdürlüğü, Alaşehir-Kula yerel seo çalışması karayolunu genişletme kararı almıştı.

Bunun üzerine yol güzergahında kamulaştırma için çalışmalar başladı.Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Kula İlçe Başkanı Halil Erdil, "29 km olan Kula-Alaşehir ilçeleri arasında bir çok keskin viraj bulunuyor. Gümrük Müdürlüğü'nden aldığımız bilgilere göre, 2009 yılı içerisinde gümrükten çıkan Tır sayısının 60 bin civarında olduğunu ve bunların yarısının bu Kula-Alaşehir serbest yolunu kullandıklarını öğrendik. Nisan ayı içerisinde bu yolda genişletme çalışmalarına başlanacak. Bunun için işlemelerin önünü açmaya ve her konuda ilgili makamlara yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Yıllardır konuşulan ancak çeşitli sebeplerle çözülemeyen bu konuya son noktayı burada koyuyoruz. Bu yolda gerekli kamulaştırmalar yapıldıktan hemen sonra çalışma başlayacak ve kısa sürede yol bitirilecek.. Burada bunun müjdesini veriyorum. Bu yolu da hemen açacağız. Bizim farklılığımız sözümüzün senet olmasıdır. Taahhütlerimizin hepsi yerine gelecek." dedi.Kategori : GÜNCEL