Diyarbakır'daki törende PKK marşı

  • Ana Sayfa
  • Diyarbakır'daki törende PKK marşı
Diyarbakır'daki törende PKK marşı
Diyarbakır'daki 23 Nisan törenlerinde skandal. Öğrencilerin dans gösterisinde bakın neler yaşandı?Abone ol

Diyarbakır'da 23 Nisan törenlerinde 1988 yılında Bagok Dağı'nda güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 20 terörist için PKK'lılar için bestelenen 'Ciyaye Bagoke' (Bagok Dağı) marşı çalındı.

Atatürk Anıtı'na çelenk koyma törenin ardından askerler 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganıyla Anıt Park içinde yürüdü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk B nyc seo ayramı kutlaması Anıt Park'ta Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başladı.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Kılavuz'un da aralarında bulunduğu mülki amirler, kurum çelenklerini anıta bıraktıktan sonra, saygı duruşu bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Çelenk koyma törenin ardından bir grup asker, park içinde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda' sloganlarıyla yürüdü.

PKK ŞARKISI

Diyarbakır'daki 23 Nisan kutlamaları anıta çelenk konulmasının ardından Atatürk Stadyumu'nda devam etti. Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Kılavuz'un kutlamalara katılanları selamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun mesajı okundu.

BAGOK DAĞI

Öğrenci andı ile şiirlerin okunmasıyla devam eden kutlamalarda, tören geçişinin ardından, minik öğrenciler dans gösterisi yaptı. Miniklerin dans gösterisini 'zeybek'den 'atabarı'na, 'zozan'dan 'hele yar'e kadar bir çok türkü ve şarkıların müziğiyle yaptı.

Dans gösterisindeki bu potpuride, PKK'nın 1988 yılında Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki Bagok Dagı'nda çatışmada ölen 20 terörist için bestelediği ve marş olarak kullandığı 'Çiyaye Bagoke' (Bagok Dağı) şarkısının da bulunması dikkati çekti.Kategori : GÜNCEL