Genç kızlar internetteki tuzağa dikkat

  • Ana Sayfa
  • Genç kızlar internetteki tuzağa dikkat
Genç kızlar internetteki tuzağa dikkat
Twitter ve Facebook başta olmak üzere sanal paylaşım sitelerinde kurulan bu tuzaklar genç kızları ağına düşürüyor.Abone ol

Terör örgütü El Kaide'nin, Twitter ve Facebook başta olmak üzere sanal paylaşım sitelerinde, kadınları evlenme vaadiyle kandırarak, Afganistan, Irak ve Çeçenistan kamplarına gönderdiği iddia edildi. Bu kapsamda, Adana'da düzenlenen operasyonda, 2 kişinin kandırdıkları bir genç kızla yakalandığı bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, terör örgütü El Kaide'nin son günlerde internet aracılığıyla örgüte adam sağlamaya çalıştığı, özellikle Türkiye'de de yoğunlukla kullanılan Facebook ve Twitter gibi paylaşım sitelerinde diyalog kurdukl yazılım uzmanı olmak arı kişileri örgüte kazandırmaya çalıştıkları öğrenildi.

Farklı isimler altında bloglar kurarak, örgüt propagandası yapan örgüt üyelerinin, özellikle evlilik vaadiyle genç kızları hedef aldıkları belirtildi.

''Kadın avcıları'' adı verilen terör örgütünün içindeki grubun, sohbet programları aracılığıyla genç kızları kandırıp, terör örgütünü sempatik göstermeye çalıştıkları ifade edildi.

HIRSIZ EL KAİDE ÜYESİ

Adana'da bu gruba yönelik düzenlenen operasyonda, merkez Seyhan ilçesindeki bir adreste El Kaide üyesi A.Y. (32) ve O.K. (28) ile kandırdıkları 23 yaşındaki bir kızla yakalandılar.

Zanlılardan A.Y'nin dini duyguları istismar ederek, evlenme vaadiyle kandırdığı genç kızı, nikah kıymadan birlikte yaşamaya zorladığı öğrenildi.

Terör örgütü üyeliğinden hakkında daha önce de işlem yapılan A.Y'nin bir kaç yıl önce de başka bir genç kızı kandırıp alıkoyduğu, yine polis tarafından kızın kurtarıldığı belirtildi.

Örgüt üyesi A.Y'nin nitelikli hırsızlık, yankesicilik ve yaralama suçlarından kaydının bulunduğu da tespit edildi.

A.Y'nin yakınlık kurup, kandırdığı kızlara sürekli Afganistan ve Irak'taki canlı bombaları ve kamp görüntülerini izlettiği kaydedildi. A.Y. ve O.K'nin kandırdıkları genç kızları, yurt dışına götürmekte sorumlu gruplara teslim edip, eğitim kamplarına gönderdiği bildirildi.

A.Y. ve O.K'nin yakalanma riskine karşı evinde bilgisayar ve elektronik doküman bulundurmadığı, internet kafeler aracılığıyla sohbet sitelerine girdikleri vurgulandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilerek ailesiyle görüştürülen ismi açıklanmayın genç kızın ise zanlının kendisini kandırdığını, hırsızlık yaptığını bilmediğini, yurt dışına gitmeyi istemediğini, sadece evlenmek için A.Y'nin yanına kaçtığını anlattığı öğrenildi.

Yurt dışında eğitim gören ve 5 lisan bilen genç kızın, A.Y. ile internet aracılığıyla tanıştığı belirtildi.

Genç kız, ailesinin yanına dönerken A.Y. ve O.K, sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.Kategori : GÜNCEL