Minik Başbakan Baykal gibi konuştu

  • Ana Sayfa
  • Minik Başbakan Baykal gibi konuştu
Minik Başbakan Baykal gibi konuştu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yıllardır süregelen geleneği sürdürüyor. Başbakanlığı bir çocuğa devretti.Abone ol

Başbakan Erdoğan, 23 Nisan Çocuk bayramı nedeniyle minikleri Bakanlar Kurulu salonunda kabul etti. Kabine sıralarını dolduran çocuklara tavsiyelerde bulunan Erdoğan, "Artık yoruldum" diyerek koltuğu bıraktı. Erdoğan, başkanlık sistemine karşı çıkan halefine başkanlık sistemini anlattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna Orhan Cemal İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Elgin Koçubaba oturdu. Erdoğan'ın "çok yoruldum" diyerek Başbakanlığı devrettiği Elgin Koçubaba sözlerine Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim" şiirini okuya google reklam uzmanı rak başladı. 23 Nisan'ın kendileri için bir bayram dünya çocuklarıyla dostluk köprüsü olduğunu dile getiren Koçubaba, sevgi ve barış ortamında yaşamak istediklerini söyledi.

Bayramdan dolayı Atatürk'e teşekkür eden Koçubaba, Başbakanlık sitesinde çocuklar için yapılan yeni bölümün açılışını yaptı. Başbakanlık sitesinde çeşitli konularda bilgi edinebilineceğini anlatan Koçubaba, "Nice bayramlarda buluşmak üzere herkesin gözlerinden öpüyorum." diye konuştu.

ERDOĞAN MİNİK BAŞBAKANI BAŞKANLIK SİSTEMİ KONUSUNDA İKNA ETTİ

Bakanlara talimatlar veren minik Başbakan Koçubaba, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Başkanlık sistemi konusunda görüşleri sorulunca küçük Başbakan Koçubaba, bu konuda Erdoğan'a katılmadığını belirtti. Cumhuriyetin çok yakıştığını ve kalmasını istediğini dile getiren Koçubaba'nın sözlerinin ardından devreye Erdoğan girdi. Yapılan görüşmede Koçubaba'yı Başbakan Erdoğan başkanlık sistemi konusunda ikna etti.

Bedelli askerlik sorularıyla da karşılaşan Koçubaba, kendisinin çocuk olduğunu bu soruların sorulmamasını istedi. Aynı soru Erdoğan'a yöneltilince "Bugün Başbakan ben değilim. Genelkurmay Başkanı ile görüştükten sonra değerlendireceğim." karşılığını verdi. Koçubaba, yine konuya ilişkin Erdoğan'dan yardım aldı.

Koçubaba'nın vekili Adnan Menderes İlköğretim Okulu öğrencisi Barış Akkuş ise sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirterek 23 Nisan Çocuk Bayramı için Atatürk'e teşekkür etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Türkiye ziyaretinde Lara isimli öğrencinin gönderdiği "Beyaz Barış Güvercini"ni Başbakan Erdoğan'a hediye etmişti. Başbakan Erdoğan ise barış güvercinini bugün minik Başbakan Elgin Koçubaba'ya verdi. Erdoğan, Koçubaba'dan barış güvercinini bir hafta tuttuktan sonra başka bir arkadaşına vermesini istedi. Böylelikle barış güvercini sürekli olarak çocukların elinde dolaşacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Hepimizi birbirine bağlayan bir bağ var. Biz hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarıyız. Burada bir olacağız, beraber olacağız. Aramıza asla ayrılık tohumlarının atılmasına fırsat vermeyeceğiz'' dedi.Kategori : POLİTİKA