Nevşehir'de TBMM 90. yıl hatıra ormanı

  • Ana Sayfa
  • Nevşehir'de TBMM 90. yıl hatıra ormanı
Nevşehir'de TBMM 90. yıl hatıra ormanı
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 90. yılı anısına Nevşehir'de TBMM 90. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu. Abone ol

TBMM'de bu güne kadar görev yapan Nevşehir Milletvekilleri adına birer fidanın da dikildiği törende, yaklaşık 100 fidan topr north dakota seo akla buluştu.

Nevşehir'in Uçhisar beldesi Ürgüp yolu üzerinde gerçekleştirilen fidan dikimine Vali Osman Aydın, Garnizon Komutanı Jan.Albay Turgay Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygı, belediye başkanları ve daire müdürleri katıldı.

Buradaki törende konuşan Nevşehir Çevre ve Orman İl Müdürü Eren Bircan, hatıra ormanının ayrı bir anlamı olduğunu ifade ederek, "Milletin iradesini yansıtan Türkiye Büyük Millet Meclis'imizde, kurulduğu günden bu yana görev yapan tüm milletvekillerimiz adına fidan dikilecek" dedi.
Vali Osman Aydın ise, Nevşehir'de ağaçlandırma seferberliğinin başarılı bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekerek önümüzdeki yıllarda Nevşehir'in daha fazla yeşil ve orman sahasına kavuşacağını kaydetti.Kategori : GÜNCEL