Asgari ücreti 3 bin TL yapacak!

Asgari ücreti 3 bin TL yapacak!
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'tan seçmenlere inanılmaz vaat...Abone ol

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, iktidar olmaları halinde asgari ücretin en az 3 bin TL olacağını söyledi.

Bir televizyon kanalının Kocaeli'de Yunus Emre Kültür Merkezinden canlı yayımladığı ''Eko Analiz'' adlı programa katılan Baş, ekonomi üzerine tez yazdığını, alabama seo ''Milli Ekonomi Modeli'' hazırladığını belirtti.

İktidarın ekonomi konusunda tecrübesi olmadığını savunan Baş, şunları söyledi:

''Bunlar ne içinde bulunduğu kapitalizmi, ne de bizim anlattığımız Milli Ekonomiyi bilirler. ''Senelerce 'adil düzen' dediler. Nedir bu adil düzen, İslam'ın ekonomisiymiş. 'Hz. Ömer kalktı, milletin karnını doyuracak, millete iş, aş bulacak herhalde' dedik, elimizi açtık Allah'a şükretmeye başladık, adil düzen gelecek diye. Bir de ne görelim, anlattıklarının ismi 'adil düzen' olsa da aslında insanları soyan 'kapitalizm'in kendisi.''

Bir soru üzerine, turizmi ciddi bir gelir kaynağı olarak gördüklerini kaydeden Baş, eğitim, deniz, yayla ve sağlık olarak bölümlere ayırdıkları turizmi ''kazanç kapısı'' yapacaklarını söyledi.

Baş, iktidara gelmeleri halinde yapmayı planladıkları hakkında ise şunları söyledi:

''Asgari ücret en az 3 bin TL olacak, devlet bu ücreti veremeyecek işvereni destekleyecek. Tarıma da azami desteği sağlayarak çiftçiye ürettiği mamulün maliyetinin iki katı kadar destek vereceğiz. Çiftçi ürününü imalat fiyatına satacak, vereceğimiz destek maliyetini kurtaran çiftçinin karı olacak.''Kategori : POLİTİKA