Erzurum'da minik eller ağaç dikti

  • Ana Sayfa
  • Erzurum'da minik eller ağaç dikti
Erzurum'da minik eller ağaç dikti
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği tarafından açılan Ana Kucağı Kreş ve bakım evinin minikleri kreşlerinin bahçesini ağaçlalarla donattı.Abone ol

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Gençlik Komisyonu üyelerinin açtığı Ana Kucağı Kreş ve Gündüz bakım evinin minik öğrencileri 23 Nisan Çocuk Bayramı anısına kreşlerinin bahçesini ağaçlandırdı.

Kreş Müdiresi ve Kreş ortaklarından Zehra Aslantaş, minik öğrencilere ağaç sevgisi kon sağlık seo usunda bilinçlendirme çalışması yapıldığını söyledi. Erzurum Çevre İl Müdürlüğü’nden temin edilen fidanlar minik eller ile iş birliği yapılarak Kreş bahçesine dikildi.

Ağaçlandırma törenine katılan Er-Kadın Başkanı Zekiye Çomaklı, “Zehra ve Tuba kızlarımız gibi girişimcilik ruhu taşıyan genç kız ve kadınlarımıza ihtiyacımız var. Bu ruhu taşıyan kadınlarımız her alanda daha verimli oluyorlar. Çocuklarımız bizim Hayal kahramanlarımız değil, gerçek kahramanlarımızdır. Onun için bu günümüzün ümidi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza geçmişimiz tarafından miras bırakılan ve bizlerin emanetçisi olduğumuz bu dünyayı yaşanılır kılmak boynumuzun borcudur. Öyle olmalı ki; çocuklarımız geleceğe endişeyle değil umutla bakabilsinler. Dünyada, yurdumuz da, bölgemiz ve ilimizde büyük bir doğa kirliliği yaşanıyor” dedi.

“HES’ler sayesinde şu an Erzurum büyük bir çıkmazın içerisinde” diyen Çomaklı, “Bu sorunun çözüleceğine inancımız tamdır. Acımasızca ve arsızca bu doğayı kirletmek, sularımızı, floramızı ziyan etmek hakkımız yokken, tabiatı kirletiyor yok ediyoruz. Bugün bu anlamlı bayramda toprakla ağacı buluşturup doğaya sahip çıkmayı, evlatlarımızı da bu konularda bilinçlendirmeyi başaran Ana Kucağı yönetim ve çalışanlarına Dernek yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.Kategori : GÜNCEL