Büyükelçi Türk çocuklarını ağırladı

  • Ana Sayfa
  • Büyükelçi Türk çocuklarını ağırladı
Büyükelçi Türk çocuklarını ağırladı
Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, ABD’de yaşayan Türk çocukları ağırladı. Abone ol

Namık Tan eşi Fügen Tan ile birlikte, başkent civarında yaşayan Türk ailelerin çocukları ile Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi'nin (ATAA) Türkçe kurslarına giden öğrencilerin oluşturduğ abdominoplasty turkey prices u grubu büyükelçilik konutunda kabul eden Büyükelçi Tan, çocukların bayramını kutladı.

Çocuklara günün anlamı ve Atatürk ile ilgili sorular soran Tan, konuşmasında da, istikbalin çocuklar olduğunu belirterek, konuklara, "Çocuklarımızı, ülkelerine bağlı, ülkelerini seven, ülkelerinin geçmişini bilen ve ülkeleri için kalpleri atan bir şekilde, bu bilinçle yetiştirmeniz lazım" dedi.

Ulu Önder Atatürk'ün bugünü çocuklara emanet ettiğini hatırlatan Tan, "Bugün Türk bayrağını gururla sallayacaksınız, hep yukarıda tutacaksınız. Sizin gururlanmanız için çok büyük bir neden var, size bir bayram hediye edilmiş.

Dünyanın hiçbir ülkesinde çocukların bir bayramı yok. Onun için gururla kutlayacaksınız. Bugün istediğiniz yaramazlığı yapabilirsiniz" diye konuştu.

Daha sonra, öğrencilerin makam koltuğuna kimin geçeceği konusunda kararsız kalması üzerine Büyükelçi Tan, hepsini sırasıyla "günün büyükelçisi" yaparak, koltuğuna oturttu.

Tan ve eşi Fügen Tan, çocuklara konutu da gezdirdi.Kategori : GÜNCEL