Rijkaard'ın Türk yardımcısı belli oldu

  • Ana Sayfa
  • Rijkaard'ın Türk yardımcısı belli oldu
Rijkaard'ın Türk yardımcısı belli oldu
Rijkaard'ın yetkileri tırpanlanıyor mu? Başkan Adnan Polat'ın sözünü ettiği yardımcı Türk hoca belirlendi.Abone ol

Galatasaray’da Frank Rijkaard’ın yanına yerli yardımcı hoca olarak Tugay Kerimoğlu getiriliyor. Bir süre önce Sarı-Kırmızılı kulübün altyapı sorumlusu yapılan Tugay, yeni sezondan itibaren Hollandalı Kuvars kum hoca ile birlikte çalışacak.

Fanatik gazetesinin haberine göre; Bu sezon bazı maçların kaybedilmesinde, yabancı teknik heyetin Türk takımlarının yapısını yeterince bilmemesine bağlayan yönetim, yapılan bu hamle sonrasında önümüzdeki sezon başarının yakalanacağına inanıyor.

Gelecekte tek patron
Tabii Tugay Kerimoğlu için gelecekte başka planlar da söz konusu... Uzun yıllar İngiltere Premier Lig’de başarıyla oynayan Tugay’ın, Frank Rijkaard ve Johan Neeskens’in tecrübelerinden de yararlanmasını sağlayıp, makul bir süre sonunda da Galatasaray’ın başına tek patron olarak geçmesi düşünülüyor.

Altyapıya yeni isim
Bilindiği gibi Tugay Kerimoğlu, Başkan Adnan Polat ve teknik direktör Fatih Terim’in katıldığı bir törenle altyapının başına getirilmiş ve yeni Arda Turan’lar parolası ile işe soyunmuştu. Şimdi bu görevinin başka birine verilmesi, Kerimoğlu’nun ise ağırlıklı olarak mesaisini A Takıma kaydırması gerekiyor.Kategori : GÜNCEL