Balıkesirde Kuran-ı Kerim mucizesi

  • Ana Sayfa
  • Balıkesirde Kuran-ı Kerim mucizesi
Balıkesirde Kuran-ı Kerim mucizesi
Savaştepe ilçesine bağlı bir köyde çıkan ev yangınında eşyalar tamamen küle dönerken sadece Kuran-ı Kerim'in yanmaması mucize olarak değerlendirildi.Abone olSavaştepe'nin Karacalar köyünde Mehmet Karaca'ya (42) ait evde yangın çıktı. Yangında tamamen alevlere teslim olan evden geriye hiçbir şey kalmazken, yangın sonrasında tamamen küle dönmüş eşyalar arasında d virginia seo olaşan ev sahipleri ilginç bir olayla karşılaştı.

Çıkış sebebi henüz bilinmeyen yangında küle dönen evden mucize eseri tek kurtulan ise Kuran-ı Kerim oldu. Sadece dış kabının yandığı gözlenen Kuran-ı Kerim'in içindeki ayetlerinin bir tanesinin dahi zarar görmemesi herkesi şaşırttı. Karacalar halkı, evdeki tüm eşyaların yanmasına rağmen yangından sadece Kuran-ı Kerim'in kurtulmasının bir mucize olduğunu söylediler.

Yangınla ilgili bir değerlendirme yapan ev sahibi Mehmet Karaca ise evinin yanmadığını, yakıldığını iddia etti. Daha önceki yıllarda 60 adet zeytin fidanının kesildiğini, onun ardından evinin önünden traktörüne ait römorkun çalındığını belirten Mehmet Karaca, bir hafta önce ise evinin camının kırıldığı hemen ardından ise kapılarının tornavida ile zorlandığını söyledi. Bütün bunların evinin yakılabileceği ihtimalini artırdığını ifade eden Mehmet Karaca, "Evim kaloriferli, elektrik tesisatı yeni. Evimin yakılma ihtimali daha yüksek" diye konuştu. Ev sahibinin bu ifadeleri üzerine jandarma tarafnıdan yangınla alakalı soruşturma başlatıldığı bildirildi.Kategori : GÜNCEL